34 χρυσά, 26 ασημένια, 19 χάλκινα κατέκτησαν οι 50 αθλητές-τριες της κολύμβησης του Ευβοϊκού ΓΑΣ που συμμετείχαν στο 13ο Κύπελλο Ευρίπου που διοργάνωσε για άλλη μία χρονιά με επιτυχία ο ΑΚΟ Χαλκίδας με τη συμμετοχή 400 αθλητών-τριων απ’ όλη την Ελλάδα το Σαββατοκύριακο 14-15 Απριλίου στο Δημοτικό κολυμβητήριο Χαλκίδας.
Η ομάδα του Ευβοϊκού ΓΑΣ, έδειξε ότι μπορεί να είναι ασυναγώνιστη. Όλα τα παιδιά κολύμπησαν με διάθεση και αγωνιστικότητα και κατέκτησαν μετάλλιο ή θέση στην πρώτη οκτάδα των αγωνισμάτων τους, επιβεβαιώνοντας τα όρια οι αθλητές-τριες της αγωνιστικής και δείχνοντας την δυναμική της η προαγωνιστική ομάδα.
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αγόρια
· Μπουζάλας Γιώργος 1ος στα 50 πεταλούδα και 200 ΜΑ, 2ος στα 50 πρόσθιο
· Χαμαλίδης Απόστολος 2ος στα 200 – 400 ΜΑ, 5ος στα 50 ελεύθερο
· Πολίτης Άγγελος 3ος στα 50 ελεύθερο, 2ος στα 50 ύπτιο, 4ος στα 100 ελεύθερο
· Λαγούδης Χριστόφορος 1ος στα 50 πεταλούδα και 200 – 400 ΜΑ
· Τόγιας Νίκος 1ος στα 50 - 100 ύπτιο και 100 πρόσθιο
· Βαβουλιώτης Σταμάτης 4ος στα 50 ελεύθερο, 6ος στα 100 ελεύθερο
· Αφρίδης Ορφέας 3ος στα 50 ελεύθερο, 5ος στα 100 ελεύθερο
Κορίτσια
· Αναστασίου Άννα 1η στα 100 ύπτιο, 50 πεταλούδα και 200 ΜΑ
· Χατζηαλεξίου Παναγιώτα 1η στα 50 – 100 – 200 πρόσθιο
· Καλυβάκη Κατερίνα 2η στα 50 ελεύθερο. 200 ΜΑ και στα 200 ελεύθερο
· Χαμαλίδη Αναστασία 1η στα 100 – 200 – 400 ελεύθερο Γλωσσιώτη Κωνσταντίνα 1η στα 50 ύπτιο , 2η στα 50 πεταλούδα , 3η στα 100 ελεύθερο
· Αναστασίου Ραφαέλα 1η στα 50 ελεύθερο και 50 πεταλούδα , 2η στα 100 ελεύθερο
· Φρουδαράκη Γεωργία 2η στα 200 πρόσθιο και 200 ΜΑ , 3η στα 50 πεταλούδα
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αναλυτικά:
12 ετών
Βελέντζας Δημήτρης 1ος στα 200 ελεύθερο, 2ος στα 200 ύπτιο, 4ος στα 50 πεταλούδα
· Μούτουπας Κωνσταντίνος 2ος στα 100 ύπτιο, 3ος στα 50 ύπτιο, 4ος στα 100 ελεύθερο
· Ιωαννίδης Ιορδάνης 3ος στα 200 ΜΑ, 5ος στα 50 ελεύθερο, 5ο στα 50 ύπτιο ς
· Δριχούτη Ευαγγελία 1η στα 200 ΜΑ , 2η στα 50 ελεύθερο και στα 50 πρόσθιο
· Κατσούνη Ελένη 2η στα 50 ύπτιο , 3η στα 100 ύπτιο , 4η στα 50 ελεύθερο
· Παπαϊωάννου Γεωργία 5η στα 50 ελεύθερο, 7η στα 50 ύπτιο, 10η στα 50 πεταλούδα
· Δίπλα Παρασκευή 6η στα 50 ύπτιο , 8η στα 50 ελεύθερο
· 2η τα αγόρια στα 4Χ50 ΜΟ
· 4α τα κορίτσια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ
11 ετών
· Τσακρίγκινα – Μουράτ Αλεξάνδρα 1η στα 50 ελεύθερο και στα 50 ύπτιο και στα 200 ΜΑ
· Χατζηαλεξίου Γεωργία 1η στα 50 πρόσθιο και στα 100 πρόσθιο, 3η στα 50 ύπτιο
· Στρατή Ειρήνη 4η στα 50 ύπτιο ,5η στα 200 ΜΑ και 8η στα 50 ελεύθερο
· Τάντη Φωτεινή 7η στα 50 ύπτιο , 9η στα 100 ελεύθερο ,13η στα 50 ελεύθερο
· Καρράς Κωνσταντίνος 1ος στα 100 πρόσθιο 2ος στα 50 πρόσθιο, 6ος στα 200 ελεύθερο
· Χατζηβασιλείου Παναγιώτης 3ος στα 200 ΜΑ , 5ος στα 50 ελεύθερο και στα 50 πεταλούδα
· Πολυκαρπίδης Άγγελος 9ος στα 50 πρόσθιο ,10ος στα 100 ελεύθερο ,11ος στα 50 ελεύθερο
· Καραπιπέρης Κωνσταντίνος 7ος στα 50-100 ελεύθερο και στα 50 ύπτιο
· Σφυρόπουλος Γιάννης 6ος στα 50-100 ελεύθερο, 7ος στα 50 πρόσθιο
· Λιάρος Δημήτρης 10ος στα 50 ύπτιο, 14ος στα 50 ελεύθερο
· 1ες τα κορίτσια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ
· 4α τα αγόρια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ
10 ετών
· Πολυκαρπίδη Ειρήνη 1η στα 50 ελεύθερο και στα 200 ΜΑ
· Ρόδη Ελευθερία 4η στα 100 ύπτιο , 5η στα 50 ύπτιο
· Λιάκου Παναγιώτα 4η στα 50 ελεύθερο, 9η στα 50 ύπτιο
· Παπαϊωάννου Μαριάννα 3η στα 50 πρόσθιο , 8η στα 50 ύπτιο
· Παπαϊωάννου Αριέτα 7η στα 50 ύπτιο
· Ήλια Αγγελική 6η στα 50 πρόσθιο, 7η στα 50 πρόσθιο
· Ιωαννίδης Πέτρος 3ος στα 100 ελεύθερο και στα 50 πρόσθιο
· Ιωάννου Χρήστος 2ος στα 200 ελεύθερο, 3ος στα 50 ύπτιο
· Ζαχαρός Δαυίδ 7ος στα 50 ελεύθερο, 10ος στα 50 ύπτιο
· Εμμανουηλίδης Χρήστος 3ος στα 200 ελεύθερο, 6ος στα 50 πεταλούδα
· 1ες τα κορίτσια στα 4Χ50 ΜΟ και 2ες στα 4Χ50 ελεύθερο
· 3α τα αγόρια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4α στα 4Χ50 ΜΟ
9 ετών
· Κωνσταντίνου Στράτος 3η στα 50 ελεύθερο, 5ος στα 50 ύπτιο
· Σταματίου Σταμάτης 6ος στα 50 ύπτιο , 7ος στα 50 ελεύθερο
· Συκάς Γιώργος 3η στα 50 πρόσθιο , 5ος στα 50 ελεύθερο
· Γλωσσιώτης Ευάγγελος 7ος στα 50 ύπτιο, 8ος στα 50 πρόσθιο
· Φωτεινός Κωνσταντίνος 8ος στα 50 ελεύθερο και στα 50 ύπτιο
· Λιάσκου Βασιλική 2η στα 100 ελεύθερο ,3η στα 50 ελεύθερο
· Χαμαλίδη Αργυρώ 2η στα 50 ύπτιο, 3η στα 50 πεταλούδα
· Κουλουρίδη Μαρία 1η στα 50 πρόσθιο ,10η στα 50 ελεύθερο
· Στρατή Ιωάννα 4η στα 50 πρόσθιο , 7η στα 50 ύπτιο
· 2α τα αγόρια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ
· 2ες τα κορίτσια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου